Dnes je 22.február 2017, meniny má Etela, zajtra Roman(a)

Filmový kabinet deťom

Filmový kabinet deťom

Venujte 2% na vzdelávanie – Filmový kabinet deťom bude môcť pokračovať aj vďaka Vám!

Ako nám môžete 2% poskytnúť?

Už teraz Vám ďakujeme, že ste sa rozhodli Vaše 2% venovať práve na náš výchovno-vzdelávací projekt pre deti. Aj vďaka tomu s ním budeme môcť pokračovať a rozvíjať ho.

Pre uľahčenie práce s venovaním 2% sme pre Vás vytvorili inštruktáž aj s možnosťou stiahnutia potrebných dokumentov.

Ďakujeme Vám ešte raz za podporu!

Inštruktáž a potrebné dokumenty na stiahnutie tu  


NÁŠ VZDELÁCÍ PROJEKT FILMOVÝ KABINET DEŤOM

odštartoval začiatkom školského roka 2014/2015 v Bratislave, v školskom roku 2015/2016 ho už organizujeme aj v slovenských regiónoch.

Filmový kabinet deťom na FB

ASFK naštartovala v roku 2014 nový vzdelávací projekt určený  žiakom prvého stupňa základných škôl.

Na workshope Filmový kabinet deťom sa stretávajú deti a pedagógovia, aby si spoločne pozreli pásmo animovaných filmov z DVD Virvar a DVD Slovenský animovaný film. Pásmo, ktoré zostavila ASFK v spolupráci so slovenskými animátormi, má približne 40 minút a je sprevádzané pútavou prednáškou. O tú sa starajú vždy dvaja lektori - jeden animátor a jeden filmový teoretik. Deti sa prostredníctvom slovenských animovaných diel dozvedajú, čo je animovaný film, kto ho vytvára a ako vzniká, ako vyzerá symbióza rôznych druhov umenia a čo dokáže naša fantázia. Majú výnimočnú príležitosť chytiť do ruky a poobzerať si rôzne rekvizity a animátorské pomôcky. V interaktívnom a názornom dialógu s tvorcami sa zoznámia s rôznymi technológiami animácie a technickými pomôckami. Pre pedagógov je zasa vypracovaný  Metodický materiál, ktorý slúži ako vzdelávacia pomôcka pre ich ďalšiu prácu s deťmi. 


Vďaka podpore z Audiovizuálneho fondu je Filmový kabinet deťom pre žiakov i pedagógov zadarmo a na tento zaujímavý animovaný workshop sa môže prihlásiť ktorákoľvek základná škola nielen z Bratislavy, ale z celého Slovenska.

Workshopy prebiehajú v Bratislave pravidelne - v kine Lumiere na Špitálskej ulici v Bratislave vždy vo štvrtok od 9.00 do 11.00 hod. až do júna 2016.

V prípade záujmu pripraviť FKD vo Vašom meste nás neváhajte kontaktovať. 


Kontaktujte nás na telefónnom čísle 02/ 54 65 20 18, -19 alebo mailom na mlichova@asfk.sk

METODICKÝ MATERIÁL NA STIAHNUTIE:     


Oslovte nás a my sa o všetko ostatné postaráme.

Filmový kabinet deťom bol podporovaný Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe Zmluvy č. APVV-0797-12

Podujatie finančne podporil