Klubový film
November/2011
TRI

V novembri prinesieme do kín film Tri – príbeh o zaľúbenej trojici: on – ona – on. Scenáristicky aj režisérsky sa ho ujal nemecký tvorca Tom Tykwer (Lola beží o život, Zimní spáči, Parfum, atď). V tomto dynamickom ľúbostnom príbehu o páre, ktorý si po dvadsiatich rokoch zovšednel nechýba humor, nečakané zvraty a prekvapenia. Tvorcovia kládli veľký dôraz na výtvarnú a hudobnú stránku snímky.

ASFK

Chystá sa ďalšie z pravidelných stretnutí zástupcov 42 filmových klubov združených v ASFK. Spoločne prediskutujú a naprogramujú nové klubové filmy, ktoré do slovenskej distribúcie prinesie ASFK v roku 2012. Jesenné podujatie bude tradične hostiť FK Alternatíva pri kine Strojár v Martine.     

FILM.SK – PROJEKT 100

Chýba už len niekoľko desiatok lístkov a získame diváka číslo milión za sedemnásťročnú česko-slovensku históriu putovnej prehliadky! Zájdite v týchto dňoch do kina na niektorý z desiatich filmov, ktoré až do konca roku putujú po 33 slovenských mestách a možno sa na vás usmeje šťastie! Necháme sa prekvapiť, kde nášho miliónteho diváka privítame a vy sa nechajte prekvapiť, čo na vás čaká. Už teraz sa tešíme!

NAŠE FILMY NA SK FESTIVALOCH
POZRITE SI NAŠE FILMY NA FESTIVALOCH

Filmy z našej distribúcie sa s úspechom hrajú na niekoľkých súťažných i nesúťažných medzinárodných festivaloch, ktoré sa konajú v SR. Najbližším podujatím, kde nájdete v predpremiérach napríklad filmy Le Havre (r. A. Kausimäki), Nic proti ničemu (r. P. Marek) a Habemus Papam (N. Moretti) je MFF Bratislava (4.-9.11.)!

Minority a film

Ak sa neviete rozhodnúť, na ktorý film z ponuky ASFK zájsť do kina, alebo by ste sa chceli dozvedieť viac o niektorej staršej snímke z nášho katalógu, možno vám pri výbere pomôžu recenzie v zahraničných, či v domácich médiách. Nájdete ich na našom webe. Každý mesiac prinesieme recenzie na čerstvé klubové novinky!

PRIPRAVOVANÉ PREMIÉRY 2012

V prvej polovici nového roku máme pre slovenské kiná pripravenú naozaj vyberanú sériu najnovších klubových filmov. Diváci sa môžu tešiť na hneď dva najnovšie filmy Fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho  Le HavreHamlet, na francúzsky film o parížskych domoch lásky z prelomu 19. a 20 storočia Nevestinec (r. B. Bonell), ale aj na islandskú snímku Mama Gogo F. T. Fridrikssona. A to ani zďaleka nie je všetko...

Kino Ikon

Na pultoch kníhkupectiev je práve horúce číslo jediného filmologického časopisu v SR Kino-Ikon 1/2011. Tentokrát je zamerané na filmové žánre, obsahuje filozofickú analýzu užívania priestoru a vôle vo filme Stalker A. Tarkovského, niekoľko zaujímavých reflexií, ale aj správu o stave maďarskej kinematografie v orbánovských časoch... Kvalitné filmové čítanie, ktoré vychádza len dvakrát do roka.

ASFK

V programe filmových klubov a kín nájdete v novembri okrem čerstvo uvedených titulov aj staršie filmy z klubotéky ASFK. Ak ste ešte nestihli, máte šancu vidieť Čas (r. Kim Ki Duk), Antikrist (L. von Trier), Osadné (r. M. Škop), či Užívaj si ako sa len dá! (r. W. Allen). Hráme vyše 60 filmov po celom Slovensku!

facebook asfk

Skupina „ASFK-Asociácia Slovenských Filmových klubov“  s vami zdieľa veľa zaujímavých informácií aj na sociálnej sieti. Pridajte sa. Radi sa niečo zaujímavé dozvieme na oplátku my.