Dnes je 16.January 2018, meniny má Kristína, zajtra Nataša

Klubový film

SME - Klubový film 2010

Klubový film vychádza ako príloha denníka SME od roku 1998. Jednotlivé vydania z roku 2010 si môžete stiahnuť tu:

SME Klubovy film

DECEMBER

Jedna z najvýraznejších osobností slovenského animovaného filmu, humorista, karikaturista, herec, výtvarník, spisovateľ a scenárista sa do povedomia vracia prostredníctvom publikácie Viktor Kubal – filmár,výtvarník, humorista. Jej autorom je dramaturg a publicista Rudolf Urc ● V januári uvedieme v kinách americký film Single man, francúzsky Vojdi do prázdna a španielsku snímku Ja tiež ● 18. ročník Medzinárodnej prehliadky filmu, televízie a videa Febiofest sa bude konať od 25. marca do 20. apríla 2011. Celá strana.

NOVEMBER

Už v prvom polroku 2011 prinesie ASFK do kín 17 pestrých filmových noviniek ● Vyšla dotlač tretieho zrevidovaného a doplneného vydania Sprievodcu klubovým filmom ● V decembrovom Film.sk si prečítate okrem iného aj rozhovor s dokumentaristom Jarom Vojtekom (My zdes, Hranica) ● Film Chránené územie je nový dokumentárny film v našej distribúcii. Zachytáva turné banskobystrického Divadla z Pasáže po USA Celá strana.

OKTÓBER

V programe tohtoročného MFF Bratislava je rekordných 13 titulov z distribúcie ASFK ● Pri príležitosti filmologickej konferencie 2009 v Levoči vyšiel zborník o diele Bélu Balázsa – priekopníka filmovej vedy na Slovensku ● Od 19.-21. novembra organizuje ASFK druhý tohtoročný jesenný programovací seminár v Martine ● Témou novembrového mesačníka Film.sk sú Slovenskí herci v českých filmoch Celá strana.

SEPTEMBER

V októbri prichádza do kín dvojdielny dokumentárny film Martina Šulíka 25 zo šesťdesiatych alebo Československá nová vlna. Približuje súčasným divákom jedno z najvýznamnejších období v slovenskej kinematografii ● Rozbehol sa Projekt 100-2010 ● Témou nového čísla časopisu Kino-Ikon 2/2010 je Neuroestetika ● V októbrovom čísle mesačníka Film.sk si prečítate rozhovor s Martinom Šulíkom a dozviete sa, že vyšla Zlatá kolekcia slovenských rozprávok. Celá strana.

AUGUST

Do kín sa nezadržateľne blíži Projekt 100-2010. Prinesie tucet skvelých filmov ● Film Muž z Londýna výnimočného režisérskeho zjavu súčasnej maďarskej kinematografie Bélu Tarra bude jeho prvým filmom v slovenskej distribúcii. Prečítajte si s ním rozhovor o tom, že by už lepší film asi nenakrútil ● Na pieštanskom MFF Cinematik budú v súťažnom programme uvedené aj “čierne kone” z distribúcie ASFK – Prorok, Antikrist, Fish Tank, Biela stuha, či Protektor. Celá strana.

JÚL

Augustové premiéry prinesú najnovší film Bruna Dumonta Hadewijch-medzi Kristom a Alahom o dôsledkoch neobmedzenej viery v božiu lásku a Katku Heleny Třeštíkovej – záver časozbernej trilógie o ľuďoch na okraji spoločnosti ● Rebríčku najnavštevovanejších filmov ASFK spravidla dominujú buď slovenské, alebo české filmy. Tentokrát je zatiaľ najúspešnejším a divácky najobľúbenejším filmom český Protektor Marka Najbrta ● Prelom júla a augusta bude v znamení s filmom spojených festivalov. Tento ročník obľúbenej LFŠ v Uherskom Hradišti bude hostiť až 42 slovenských filmov ● 3. ročník čerstvého festivalu animovaných filmov Fest Anča sa uskutoční tradične na Stanici Žilina Záriečie a témou seminára 4 Živly v Banskej Štiavnici bude tento rok Hra. Celá strana.

JÚN

ASFK má ďalšieho víťaza z Cannes! Tohtoročný držiteľ Zlatej palmy - thajská snímka Strýko Búnmí sa dostane do slovenských kín budúci rok ● Klubové filmy uvidia diváci aj na obľúbenom multižánrovom festivale Bažant Pohoda ● Pozor: Nepodliehajte panike! - radšej si prečítajte recenziu francúzsko-belgicko-luxemburgskej animovanej komédie Panika v mestečku ● Cez prázdniny vyjde tradičné dvojčíslo Film.sk júl-august - bude to opäť zaujímavé čítanie. Celá strana.

MÁJ

Júnový programovací seminár ASFK prinesie výborné filmy a dobrú atmosféru ● Do kín pichádza dráma Na chvíľu slobodní a netradičný švédsky horor Nech vojde ten pravý ● Prečítajte si aké kiná a aké filmy boli najúspešnejšie počas 17. prehliakdy Febiofest 2010 ● Na blížiacom sa festivale MFF Art Film Fest bude uvedených niekoľko filmov z distribúcie ASFK v predpremiérach ● Júnové číslo mesačníka Filmsk.sk prinesie rozhovor s animátorkou Katarínou Kerekesovou ● Recenzia: Krvavý štokholmský sneh Celá strana.

APRÍL

ASFK priniesla do distribúcie podľa Slovenskej filmovej a televíznej akadémie najlepší zahraničný film (rumunskú snímku C. Mungiu 4 mesiace, 3 týždne, 2 dni), ktorý Akadémia ocenila Slnkom v sieti pre distribútora● Najnavštevovanejším filmom 17. Febiofestu bola česká dráma M. Najbrta z čias protektorátu Protektor ● V máji prídu do kín dva komediálne ladené filmy Duša Paula Giamattiho a Na veľkosti záleží ● ASFK odovzdala druhé Výročné ceny pre klubový film, filmový klub a za prínos do slovenkej a svetovej kinematografii. Celá strana.

MAREC

V apríli do kín prinesieme Proroka, Whisky s vodkou a severskú komédiu Na sever ● Febiofest sa v Bratislave skončil a poputuje ďalej po siedmich slovenských mestách až do konca apríla, viac na www.febiofestsk.sk ● Najviac ocenení Českej filmovej a televíznej akadémie ● Český lev získal film Protektor, ktorým sme otvorili prehliadku Febiofest ● V rámci Febiofestu sme uviedli distribičné predpremiéry filmov, ktoré postupne prinesieme do klubov. Filmy spoločne získali vyše dvadsať najprestížnejších medzinárodných cien. Celá strana.
.

FEBRUÁR

17. Febiofest uvedie aj filmy, ktoré diváci nemali možnosť vidieť a pravdedpodobne ich v slovenskej distribúcii nenájdu ani neskôr. Vyberali ich filmoví kritici z časopisu Kino-Ikon ● Film Hranica putoval až do polovice februára po celom Slovensku, na mnohých projekciách bol uvedený za účasti tvrocov ● V novom českom filme Protektor, ktorý slávnostnou premiérou 26.3. otvorí 17. ročník Medzinárodnej prehliadky filmu, televízie a videa v SR Febiofest 2010, režisér Marek Najbrt prináša nový jazyk filmového royprávania, netypický pre súčasnú českú kinematografiu.

JANUÁR

Najnavštevovanejším filmom v kinách v roku 2009 bolo Osadné s počtom divákov vyše 10 tisíc divákovo ● 17. Febiofest sa začne o necelé dva mesiace. Potrvá od 26.3.-31.4. a prinesie množstvo zaujímavých filmov v sekciách: Nový český a slovenský film, Český dokumentárny film 2009 - 2010, Novinky českej televíznej tvorby, Bonus: Novinky ASFK, Projektu 100 - 2010, Kino-Ikon Plus, Profil: Lars von Trier, Profil: Miklós Jancsó, Súčasný poľský film a Slovenský animovaný film - Včera a dnes ● Plátna filmových klubov na určitý čas ovládnu filmy z väzenského prostredia. Hlad anglického režiséra Steva McQueena sa odohráva v severoírskej väznici Maze v rokoch 1976 - 1981. Bronson je zasa príbeh o najslávnejšom väzňovi Veľkej Británie, od režiséra Nicolasa Windinga Refna a trojicu "väzenských filmov" uzavrie v apríli vynikajúci Prorok režiséra Jacquesa Audiarda. Celá strana.