Dnes je 17.January 2018, meniny má Nataša, zajtra Bohdana

Katalóg filmov

Katalóg filmov
VLHKÉ MIESTA

VLHKÉ MIESTA

Feuchtgebiete, Nemecko, 2013, far., 109 min

Premiéra SR:

05.06.2014

Monopol:

áno

Réžia:

David Wnendt

Scenár:

Claus Falkenberg, David Wnendt  

Kamera:

Jakub Bejnarowicz 

Strih:

Andreas Wodraschke    

Hudba:

Enis Rotthoff  

Hrajú:

Carla Juri
Christoph Letkowski
Meret Becker
Axel Milberg
Marlen Kruse
Peri Baumeister
Edgar Selge a ďalší...

O filme

Osemnásťročná Helen rada experimentuje. Obzvlášť v sexe. A v oblasti hygieny má tiež niekoľko vlastných svojráznych teórií. Svoje okolie šokuje úprimnosťou a komentármi, ktoré mladej dáme do úst nepatria... S "pokrvnou sestrou" Corinnou porušujú jedno spoločenské tabu za druhým. Až dovtedy, kým Helen neskončí v nemocnici po nehode, ktorú utrpí pri holení intímnych partií. Ani na nemocničnom lôžku však neprestáva napredovať, v mierne povedané, drsnom vyrovnávaní sa s bolestivými miestami dospievania a tajne pri tom dúfa, že sa jej podarí  uzmieriť rozvedených rodičov. Nemecký filmový hit roku 2013 vznikol podľa rovnomenného knižného bestselleru Charlotte Roche, ktorý na niekoľko týždňov obsadil najvyššie priečky zoznamov svetových bestsellerov a bol preložený do 27 jazykov. Najtajnejšie aspekty ženského sveta so svojimi bizarnosťami a tajne ukrývanými túžbami ukazuje s neobvyklou otvorenosťou a humorom.

Predstaviteľka Helen Carla Juri o filme: „Helen Memel je nekonvenčná dievčina a riadi sa svojimi vlastnými pravidlami, ktoré mnohým čitateľom pripadajú provokatívne a drsné. Je totiž oveľa jednoduchšie milovať a prijímať rozkošné a čistotné dievčatá...  Aj Helen však túži po bezpodmienečnej láske, tak ako každý a bojuje za to bez  stopy sebaľútosti či falošnej hrdosti. Práve vďaka tomu je takou silnou osobnosťou.“

Režisér

DAVID WNENDT sa narodil v roku 1977 v švajčiarskom Gelsenkirchene a ako syn diplomata vyrastal v Islámábáde, v Miami, Bruseli a Meckenheime. Do sveta divadelnej a filmovej produkcie sa dostal najskôr ako osvetľovač, strihač a asistent produkcie. Vyštudoval obchodnú správu a žurnalistiku na Slobodnej univerzite v Berlíne; absolvoval ročný filmový kurz na pražskej FAMU a v roku 2004 nastúpil na slávnu Filmovú a televíznu akadémiu Konráda Wolfa v Postupimi-Babelsbergu. Už ako študent filmovej réžie získal cenu na Berlínskom medzinárodnom festivale krátkych filmov za krátky film California Dreams. Wnendtov pôsobivý absolventský film Bojovníčka, ku ktorému si napísal vlastný scenár, sa stretol s priaznivým ohlasom. Dráma o pravicovej scéne vo východnom Nemecku získala tri nemecké filmové ceny Lola. Wnendt je držiteľom Bavorskej filmovej ceny pre najlepšieho mladého režiséra, Ceny mladého nemeckého filmu, Prix Genève-Europe za najlepší scenár a ceny First Steps za najlepší celovečerný film.

Filmové premíéry