Dnes je 18.January 2018, meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra

Katalóg filmov

Katalóg filmov
PARADISE TRIPS

PARADISE TRIPS

Paradise Trips, Belgicko / Chorvátsko / Holandsko, 2015, far., 90 min

Premiéra SR:

16.03.2017

Monopol:

do 08.02.2026

Réžia:

Raf Reyntjens

Scenár:

Raf Reyntjens

Kamera:

Rik Zang

Strih:

Els Voorspoels

Hudba:

David Van der Heijden

Hrajú:

Gene Bervoets
Jeroen Perceval a ďalší.

O filme

Cesta do raja je niekedy poriadna kľukatá. Hlavným hrdinom príbehu je Mário, neustále zachmúrený a nevrlý vodič diaľkového autobusu. Svojim autobusom vozil celý život dôchodcov k moru a teraz sa sám chystá na trochu odpočinku. Ako poslednú vezme jednu špeicálnu zákazku. Do kempu k moru totiž namiesto usporiadaných občanov vezie partičku mládeže, ktorá smeruje na hudobný festival. Vzájomná nevraživosť na seba nedá dlho čakať. Avšak táto posledné výprava autobusu Paradise Trips dá Máriovi šancu spomenúť si, aké je to tešiť sa zo života, užívať si ho a nemyslieť na starosti. A tak vďaka tomu dostane druhú šancu nájsť cestu k svojmu synovi, ktorého roky nevidel.

Režisér

Raf Reyntjens (1975)

Raf Reyntjens získal v roku 1999 diplom na RITS (Royal Institute for Theatre, Cinema and Aound)
v Bruseli a odvtedy si už stihol vybudovať významnú kariéru ako režisér krátkych filmov, hudobných videí a reklám. Pre rappera Paula Vana Havera, známeho pod menom Stromae, nakrútil klipy k piesňam Papaoutai, Peace alebo Violence, ktoré na YouTube zaznamenali viac ako 200 miliónov vzhliadnutí. Raf Reyntjens tiež napísal a režíroval dva oceňované krátke filmy: snímku A Message from Outer Space bol uvedený na množstve svetových festivalov a Tunnelrat bol súčasťou výstavy The Great War: A Cinematic Legacy v múzeu MoMa v New Yorku. Paradise Trips je jeho prvý celovečerný film.

Ocenenia

Festival Oostende FF 2015 – Najlepší herec (Gene Bervoets), Najlepšie kostýmy, Industry Award, Najlepší flámsky film – Cena pre mladých tvorcov 2015

Filmové premíéry