Dnes je 18.January 2018, meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra

Katalóg filmov

OUT

Out, Česko / Maďarsko / Slovensko, 2017, far., 88 min

Premiéra SR:

07.09.2017

Monopol:

áno

Réžia:

György Kristóf

Scenár:

György Kristóf, Eszter Horváth, Gábor Papp

Kamera:

Gergely Pohárnok

Strih:

Adam Brothánek

Hudba:

Miroslav Tóth

Námet:

György Kristóf

Koprodukcia:

Andrea Taschler, Ivo Ceplevičs, Ivan Ostrochovský, Tibor Búza, Ondřej Šejnoha

Zvuk:

Jan Richtr

Producent:

Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

Hrajú:

Sándor Terhes, Éva Bandor, Judit Bárdos, Ieva Norvele Kristóf, Guna Zarina, Viktor Nemets, Ieva Aleksandrova – Eklone, Tibor Gáspár  a ďalší

O filme

Film je odyseou päťdesiatročného Ágostona, hlavy rodiny, ktorý sa vydáva na cestu po Východnej Európe s nádejou získať prácu a splniť si svoj sen o chytení veľkej ryby. Skončí v Pobaltí s prázdnymi vreckami a za jeho golierom ostáva len morská soľ a vietor. Počas  svojej cesty sa dostáva do čoraz viac bizarných situácií, kde stretáva priateľskú ženu, Rusa s nepriateľskými zámermi a smutného vypchatého zajaca bez uší. Vlny zaplavujú piesok a znovu sa vracajú do mora.

Režisér

György Kristóf (1982)

Narodil sa na Slovensku, ale ešte ako tínedžer sa presťahoval do Maďarska, kde chodil na strednú školu. Počas toho bol zamestnaný aj ako redaktor v miestnych novinách. Neskôr študoval filozofiu na univerzite v Miškovci. Práve tam objavil svoju záľubu vo filmoch. Aby si splnil jeho nový sen pracoval v produkčných tímoch maďarských filmov a aj vo veľkých amerických produkciách. V roku 2008 začal študovať na pražskej FAMU. Počas tohto štúdia sfilmoval niekoľko krátkych snímok, s ktorými bol pozvaný na viac ako 50 festivalov a zozbieral niekoľko ocenení. V roku 2011, po skončení bakalárskeho stupňa, sa na rok presťahoval do Litvy, do mesta Riga. Pracoval tam ako riaditeľ prípravy TV reklám. Potom prišiel späť do Prahy, aby pokračoval v štúdiu magisterského stupňa na FAMU a dokončil svoj prvý celovečerný film OUT, ktorý bol vybraný do oficiálneho výberu sekcie Istý pohľad (Un Certain Regard) na 70. ročníku festivalu v Cannes.

Filmové premíéry