Dnes je 13.December 2017, meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava

Katalóg filmov

Katalóg filmov
LÁSKA Z KHON KAEN

LÁSKA Z KHON KAEN

Rak Ti Khon Kaen, Francúzsko / Nemecko / Thajsko / V. Británia, 2015, far., 122 min

Premiéra SR:

21.04.2016

Monopol:

do 21.05.2020

Réžia:

Apichatpong Weerasethakul

Scenár:

Apichatpong Weerasethakul

Kamera:

Diego Garcia

Strih:

Lee Chatametikool

Hrajú:

Pongpas Widner, Banlop Lomnoi, Jarinpattra Rueangram, Petcharat Chaiburi, Tawatchai Buawat, Sujittraporn Wongsrikeaw, Bhattaratorn Senkraigul, Sakda Kaewbuadee a ďalší.

O filme

Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond

Vojaci trpiaci tajomnou spavou chorobou sú premiestnení do provizórnej nemocnice v bývalej škole. Na tomto mieste plnom spomienok zažije mnoho prekvapení Jenjira - žena v domácnosti a dobrovoľníčka, ktorá sa stará o Itta, sympatického vojaka, ku ktorému nechodia na návštevu žiadni príbuzní. Objaví jeho tajomný zápisník plný zvláštnych poznámok a náčrtov. Možno existuje nejaké spojenie medzi záhadným syndrómom, ktorým muži trpí a mýtickým starodávnym miestom, na ktorom nemocnica stojí. Mágia, uzdravovanie, milostná romanca a sny sú súčasťou Jenjirinej nenásilnej cesty za hlbším poznaním seba samej aj sveta, ktorý ju obklopuje.

PRESSKIT (.pdf)

Režisér

Apichatpong Weerasethakul

Je považovaný za jedného z najoriginálnejších tvorcov súčasnej kinematografie. Za jeho šesť predchádzajúcich celovečerných filmov, krátkych filmov a inštalácií sa mu dostalo veľkého medzinárodného uznania a mnohých ocenení, vrátane Zlatej palmy z Cannes v roku 2010 za snímku Strýko Búnmí. Jeho film Tropická choroba vyhral Cenu poroty v Cannes v roku 2004 a film Tebou omámený získal cenu Un Certain Regard v Cannes v roku 2002. Film Svetlo storočia (2006) bol v roku 2010 v niekoľkých anketách označený za jeden z najlepších filmov uplynulej dekády. Jeho celovečerný debut Tajomný predmet na poludnie (2000) bol nedávno reštaurovaný vďaka World Cinema Foundation Martina Scorseseho. Apichatpong sa narodil v Bangkoku, ale vyrástol v Khon Kaen na severovýchode Thajska. Filmy a videá začal nakrúcať v roku 1994 a svoj celovečerný debut dokončil v roku 2000. Od roku 1998 tiež pripravuje výstavy a inštalácie v rôznych krajinách sveta a je uznávaným medzinárodným vizuálnym umelcom. Za svoje umelecké dielo získal napríklad cenu Sharjah Biennial (2013) a prestížnu umeleckú cenu juhokórejskej nadácie Yanghyun (2014). Jeho filmy, ktoré sú často lyrické a fascinujúcim spôsobom tajomné, majú nelineárne rozprávanie do ktorého vstupuje pamäť, a ktoré nenápadným spôsobom evokujú osobní politické a spoločenské otázky. Apichatpong pracuje nezávisle na komerčnom thajskom filmovom priemysle a vo svojej spoločnosti Kick the Machine Films, ktorú založil v roku 1999, a v ktorej produkoval všetky svoje filmy, sa venuje propagácii experimentálneho a nezávislého filmu.

Filmové premíéry