Dnes je 13.December 2017, meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava

Katalóg filmov

Katalóg filmov
Fízli!

Fízli!

Wrong Cops, , 2013, far., 85 min

Premiéra SR:

29.01.2015

Monopol:

do 01.05.2019

Réžia:

Quentin Dupieux

Scenár:

Quentin Dupieux

Kamera:

Quentin Dupieux

Strih:

Quentin Dupieux

Hudba:

Quentin Dupieux

Hrajú:

Eric Judor, Steve Little, Marilyn Manson, Grace Zabriskie, Eric Wareheim, Daniel Quinn, Hillary Tuck, Jennifer Blanc a ďalší

O filme

Tretí autorský film hudobného producenta a multitalentovaného filmára Quentina Dupieuxa  (Mr. Oizo)  nie je pre každého. Režisér, ktorý pred niekoľkými rokmi nadchol kritiku svojou hororovou meta-komédiou Rubber o vraždiacej telepatickej pneumatike, prichádza opäť s filmom, ktorý sa nedá vnímať iba hlavou, ale ani čisto srdcom... V autorovej nonsensovej fraške o zdegenerovaných veľkomestských policajtoch, ktorí sú vo svete budúcnosti bez zločinu jedinými gaunermi a neplatia pre nich žiadne zákony, je všetko podriadené pudovosti, spontánnej tuposti  a nezmyselnosti.  V krátkych skečoch sa mihne napríklad Eric Roberts, či dokonca Marilyn Manson ako tínedžerská obeť policajnej šikany!!! Estetika béčkových filmov sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, letargické tempo v kontraste s veľmi dynamickou hudobnou stopou, čierny humor a bizarné dialógy – najnovší film Mr. Oiza (Rubber, Wrong) jeho fanúšikov určite nesklame.

Režisér o filme: „Film Fízli! je o niečo uzemnenejší, to je pravda. Ale pozor, ja som sa nikdy nesnažil byť náročky čudný! Tento film vznikol rovnako ako ostatné, tak, že som dal pri písaní voľnosť svojej predstavivosti, niečo na spôsob automatického písania surrealistov. Som rád, že je výsledok nakoniec zrozumiteľný, protože v období vzniku to bol najmenej jasný z mojich projektov. Prvým podnetom bol krátkometrážny film s Marylin Mansonom a Markom Burnhamom. Keď sme ho dokončili, povedali sme si, že ten vzorec funguje, a tak som sa pustil do písania ďalších kapitol. Ale keď to bolo hotové, mal som zrazu pocit, že výsledok netvorí film. Tak som sa vrátil do strižne. Väčšinou sa pri strihaní prísne držím pôvodného scenára a teraz som si  prvý raz vyskúšal strih tak, že som úplne film prepísal. Určitým spôsobom som tak zamiešal všetky karty. A naraz je tam rytmus, na ktorý vôbec nie som zvyknutý . A páči sa mi to…“

Režisér

Mr. OIZO

Vlastným menom Quentin Dupieux je skladateľ elektronickej hudby, techno DJ a filmár. Jeho singel Flat Beat (1999) sa stal celosvetovým hitom; vydal albumy Analog Worms Attack (1999) a Moustache (2005). Spolupracuje s labelom Ed Banger Records, kde vydal album Lambs Anger (2005).

Prvý celovečerný film Steak nakrútil v roku 2006. Jeho absurdný triler Rubber (2009) nakrútil za dva týždne v angličtine a film sa stal medzinárodnou udalosťou Týždňa kritiky v Cannes,  bol uvedený na platforme VOD. Ďalší film Wrong mal premiéru na MFF Sundance v roku 2012. Sekvencia z filmu Wrong Cops (Fízli!) bola uvedená na MFF Cannes v ten istý rok a film mal premiéru na MFF Sundance 2013.

Filmové premíéry