Dnes je 13.December 2017, meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava

Katalóg filmov

Katalóg filmov
Exponáty alebo príbehy z kaštieľa

Exponáty alebo príbehy z kaštieľa

Exponáty alebo príbehy z kaštieľa, Slovensko, 2013, far., 70 min

Premiéra SR:

11.04.2013

Monopol:

áno

Réžia:

Palo Korec

Scenár:

Palo Korec

Kamera:

Ján Meliš

Hudba:

Ľubica Malachovská Čekovská

Námet:

Jozef Kulačík, Palo Korec

O filme

Scenáristka, režisérka a spisovateľka Eva Borušovičová o filme povedala :” Ak si ho pozriete budtete mať chuť objať svoju rodinu. “

Film rozpráva o ľuďoch, ktorí dobrovoľne - nedobrovoľne obývajú kaštieľ. Zatiaľ čo iné kaštiele majú exponáty z obrazov alebo historických predmetov, ten stupavský má exponáty živé . Ľudí s originálnymi, smiešne - bôľnymi príbehmi.Optika rozprávania, aj napriek nie veselým príbehom, je jemná a úsmevná . Veď každý z nás, aj keď dnes zdravý a plný duševnej sily, sa môže stať jedným z “exponátov” .

Režisér o filme: Film rozpráva príbehy ľudí, ktorí stratili všetko a ostal im iba život. Zároveň je svedectvom jeho sily, ako aj sily našich hrdinov. Ľudí, ktorí už síce iba vegetujú ale stále žijú,  tešia sa, smútia a čakajú.Dokument  je aj svedectvom našej uponáhlanej doby.”

Režisér

PALO KOREC

Začal ako asistent kamery v STV Bratislava. Po skončení štúdia na FF UK Bratislava pracoval ako asistent réžie a produkcie v SFT Koliba. Nasledovalo štúdium na VŠMU odbor filmová a televízna réžia. V roku 1990 absolvoval stáž na F.E.M.I.S Paris.  Pracuje Ako režisér na „voľnej nohe“.

Vybraná filmografia: Hrané projekty – Ráno  (16mm, 9min.), Falošný autostop  (35mm, 30min. ), Cesta do raja  (16mm, 25min.), Úpal  (16mm, 30min.), Súhvezdie meča (16mm, 30 min), Pod hladinou  (betacam, 60min.),  Priateľky ( TV seriál,) V mene zákona ( TV seriál ). Dlhometrážne dokumentárne projekty:  Propeler  (16mm/betacam/miniDV),  To ta trať (16mm.), Desatoro 2010 (FHD.),  Propeler po rokoch ( FHD.) Dokumentárne projekty: Košické poklady (betacam), Hrdina   (betacam ), Minúty šťastia  (betacam),  Stalinove sviečky (HD), Vždy nie si sama (HD ), Nech slnko nezapadne nad hnevom ( HD )

Filmové premíéry